ANTALYA RUSYA VİZESİ

2010 yılında Türkiye’ye vize uygulamasını kaldıran Rusya Federasyonu,1 Ocak 2016 tarihi itibariyle tekrar vize uygulamaya başlamıştır.Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlara vize uygulayan Rusya Federasyonu için en fazla Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmaktadır.

Türkiye sınırları içerisinde dört bölgede Rusya vize başvuru merkezi bulunmaktadır.Bunlar Antalya,İstanbul,Ankara ve Trabzon’dur.Rusya vize başvurusunda herhangi bir bölge ayrımı bulunmamaktadır.Yani,Türkiye’nin herhangi bir ilinden,yukarıda yazdığımız dört başvuru merkezine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapılan Rusya vize başvurusu,genellikle 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.Bu süre,Başkonsolosluk / Büyükelçilik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte vize birimlerinin başvuru sahibi ile görüşme talep edip etmemesine göre de değişebilmektedir.Fakat yapılan başvuruların çoğunluğu beşinci iş gününde sonuçlandırılarak başvuru merkezine teslim edilmektedir.

Rusya vizesi yetkili başvuru merkezi VFS GLOBAL’dir.Nero Vize Danışmanlık Hizmetleri olarak,VFS GLOBAL’de başvuru yapmaya yetkili bir acentayız ve bu durum vize başvularının zamanında sonuçlanması noktasında müşterilerimize büyük avantaj sağlamaktadır.

Rusya vizesine başvuru yaparken,Nero Vize Danışmanlık Hizmetleri olarak müşterilerimizden herhangi bir evrak talep etmemekteyiz.Müşterilerimiz,geçerli süreli pasaport ve bir adet biometrik fotoğrafı kurumumuza teslim etmelerinin dışında herhangi bir evrak hazırlamamaktadırlar.

Bunun yanında, acil olarak vize alınıp yurtdışına çıkılması gereken durumlarda Express Vize uygulaması vardır.Express vize ücreti başkonsolosluk tarafından belirlenmekte olup,ek ödenen tutar başvuru merkezi aracılığı ile başkonsolosluk birimlerine ödenmektedir.Rusya vize başvurusunda Express Vize tercih edilirse,başvuru işlemi genellikle 1 iş gününde sonuçlanmaktadır.İlgili süre yine Başkonsolosluk vize birimlerinin yoğunluğuna göre 3 iş gününe kadar sürebilmektedir.

Rusya vizesi ile ilgili tüm sorularınız ve başvuru işlemleriniz için Nero Vize Danışmanlık Hizmetleri olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

0554 707 2941
0242 322 6376